Kışın Giysiler Nasıl Kurutulmalı ?

Kategori: Uncategorized | 0

Kurutma makineniz yok mu? Sorun değil. Vereceğimiz ipuçları sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde çamaşırlarınızı kurutabileceksiniz. Bunun için bazı pratik yöntemleri kullanmanız gerekiyor sadece.

Aslında, birkaç basit adımı izlediğiniz sürece, iç mekanda ve hatta dış mekanda “manuel” yöntemler kullanarak çamaşır kurutmak zor değildir.

İşte sizin için hazırladığımız ipuçları:

1. Doğru zamanı seçin: Kurutma işleminizin zamanlaması söz konusu olduğunda iki farklı yaklaşım vardır. Birincisi, yıkamanızı günün erken saatlerinde yapmaya çalışmaktır, böylece güneş ışığından yararlanma zamanı olur. Diğeri ise bir gecede kurumasına izin vermektir, böylece evin etrafında çamaşırların olmasından daha az rahatsız olursunuz. Ayrıca uyandığınızda kuru kalma şansı vardır. Günlük rutininize uygun olan yöntemi kullanın.

2. Çamaşır makinenizi aşırı doldurmayın: Giysileri birlikte ezmek, yıkama sonunda onları nemli bırakır, bu nedenle sonuçta kurumaları daha uzun sürer.

3. Makinenizin en hızlı sıkma programını kullanın: Mevcut en hızlı sıkma döngüsünü kullanmak, giysilerinizin kuruması için gereken süreyi azaltmanıza yardımcı olacaktır. Kalan fazla suyu çıkarmak ve makineden çıkarmadan önce olabildiğince fazla nemi almak için yıkamanızı başka bir sıkma döngüsünden geçirebilirsiniz.

4. Bir iç mekan havalandırması deneyin: İç mekan havalandırması, en önemli noktalardan biridir ve kesinlikle süreci hızlandıracaktır. hava sirkülasyonu çamaşırlarınızın daha hızlı kurumasını sağlar.

5. NEBU ürünlerini kullanın: Nebu Çamaşır askılıkları sunduğu farklı çözümler ile çamaşır kurutmayı kolaylaştırır. Balkona ve güneş alan bir modaya monte edeceğiniz ürünler ile hızlı, etkili kurutma sağlayabilirsiniz. Nebu duvara monte çamaşır askılığınızı cam kenarına monte ettiğinizi düşünün. Direkt güneş ışığından faydalanacaktır.

Nebu Çamaşır kurutmalıkları sayesinde hava sirkülasyonu olur ve bunun faydasın görürsünüz.

6. Kıyafetlerinizi eşit şekilde dağıtın:

Giysilerinizi asmak için zaman ayırın ve kurumaları için bol miktarda hava almalarını sağlayın. Bir araya toplanan veya üst üste binen giysilerin kuruması güçleşir.

Kotlar gibi daha kalın eşyaların, bir çubuğun üzerine asılarak kenarlarının birbirine değmemesi için boşluk bıraktığından emin olun (kurutma askısı kullanırken en az iki çubuk kullanın).

7. Her şeyi açın:

Kurutma işlemine yardımcı olması için fermuarları ve düğmeleri açın (kol manşetleri unutmayın) ve pantolon ceplerini çıkarın.

8. Düzenli olarak çevirebilirsiniz:

Ne kadar iyi kuruduklarını görmek için çamaşırlarınızı kontrol edin. Çevirmeye devam edin. Bir bölüm diğerlerinden daha iyi kuruyorsa, diğer bölümlerin kurumasını sağlamak için çevirin.

Kuruması daha uzun süren manşetler ve koltuk altı gibi bölgelere özellikle dikkat edin.

9. Doğru odayı seçin:

Giysilerinizin kurutulduğu odanın iyi havalandırılmasını sağlamak önemlidir. Bu sadece nemi ve küfü önlemeye yardımcı olmaz, aynı zamanda giysileriniz daha çabuk kurur.

Evinizde temiz hava sirkülasyonu sağlamanın en iyi yolu açık pencerelerdir (dışarısı soğuk olsa bile).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir