Çamaşır askısı alırken nelere dikkat etmeli?

Kategori: Uncategorized | 0

İç mekan ve dış mekan

Verandanıza koymak için bir kurutma rafı mı yoksa evinizin içinde kullanmak için bir raf mı arıyorsunuz? İç mekan kurutma rafları, işlenmemiş ahşap veya cilalı metal gibi elementlere dayanmayacak malzemelerden yapılabilir. Dış mekan kurutma rafları ise genellikle paslanmaz çelik gibi daha dayanıklı malzemelerden yapılır. Kullanılmadığı zaman yerden tasarruf sağlayan geri çekilebilir çamaşır ipleri de vardır.

Boyut

Kurutma rafları, küçük, duvara monte seçeneklerden çok katlı daha büyük, bağımsız modellere kadar çeşitlilik gösterir. Sahip olduğunuz alan miktarı – artı ortalama çamaşır yükünüzün boyutu – sizin için daha kompakt bir birimin uygun olup olmadığını veya daha büyük, katmanlı bir modelle daha iyi durumda olup olmadığınızı belirleyecektir.

Ağırlık kapasitesi

Ortalama bir çamaşır yükü, kuruyken 8-15 pound ağırlığında ve çamaşır makinesinde ıslandığında daha da ağır olabilir; bu nedenle, düşündüğünüz herhangi bir kurutma rafının ağırlık kapasitesine dikkat edin. Küçük, orta veya büyük bir elbise kurutma rafı seçmeniz fark etmeksizin, daha yüksek ağırlık kapasitesi büyük olasılıkla daha az bükülme veya düşme olasılığı daha düşük olan daha sağlam bir raf anlamına gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir